Referencie

 

Pozdravujem pán Cimerman. Klobúk dole, ako ste spracovali Malachov. Fandím vášmu webu.

 

Dobrý deň pán Cimerman,

dnes som na internete našiel Vašu stránku o dedine Malachov. Je veľmi zaujímavá a krásna, prehľadná a informatívna.Aj mňa veľmi zaujíma história a genealógia predkov. Genealógii sa vlastne s kratšími a dlhšími prestávkami venujem už 15 rokov. Dlhšie sa venujem histórii rodnej dediny predkov, z kníh a internetových zdrojov si robím výpisy. Dokonca som mal šťastie, že Novohradský archív v Šalgotarjáne zverejnil na svojej stránke dikálne súpisy s menami poddaných už od roku 1689. Škoda, že takéto niečo nerobia naše archívy. Ďakujem Vám a želám veľa úspechov do budúcnosti.

 

Vazeny pan Cimerman, Vasu stranku som citala so zatajenym dychom.Najviac ma zaujala cast venovana vojakom v 1. svetovej vojne. Sama roky patram po hrobe mojho dedka Marina Furstenczllera, ktory sa narodil v dedine Pograny / pri Nitre/ a narukoval z obce Merasice/ pri Hlohovci/. Pisala som do vojenskych archivov, odvsadial som dostala negativnu odpoved. Udajne sa jeho kmenova karta nezachovala. Opomenula som prepatrat notarske zapisnice. Cele tyzdne som sedela za PC u dcery v Kanade a sledovala zoznam strat uvedeny v Krameriovi. Tisicky mien.... a nic. Na pomniku padlych je napisane , ze zahynul 3/1915 v Galicii. Utopil sa v bazinach. Moja mama ostala po vojne uplna sirota a tak sa nikdy nedozvedela, kde padol jej otec. Ja som sa pomocou odbornikov a ochotnych ludi zaoberajucich sa vojenskymi stratami v 1. svetovej dozvedela, kde asi by mal dedko padnut. Ako honved 3.RUA v Polsku pri hranici so Slovenskom. Dakujem za napad s notarskym uradom a za Vasu skvelu a ojedinelu stranku. Keby som ju necitala, neverim, ze sa moze najst taky obetavy clovek. Obyvatelia Malachova maju stastie. Pozdravuje L. Oravcova, Behynce okr. TO
 

Dear Tomas,

Thank you so much for both the photos. I am learning so much already on your website - especially about WWII and the story of my grandfather and uncles with partisan movement. I never knew these stories as it was hard times for my mother and family during the war and they didn't like to talk about it.  My mother only told me her family were partisan fighters when she was dying in the hospital and I asked her about it. She also mentioned that they hid some Jewish men in a bunker in the woods that my grandfather built during the war and that she and her sister brought them food every day. I think they were very good people.

Now that I am learning these stories I am very proud of my Malachov family heritage.

I think it is wonderful you are doing the Malachovo website.

 

Dobrý deň,

celkom náhodou som natrafila na vašu webovú stránku o Malachove a potešila som sa, že sa zaoberáte zbieraním informácií o našej obci. Ja som pred pár rokmi začala uskutočňovať výskum v archívnych prameňoch, aby som zistila alebo potvrdila tradovaný rok prvej písomnej zmienky o Malachove – 1327.  Prajem vám v tejto záslužnej práci veľa úspechov a ak niečo nové zistím, dám vám vedieť.

 

Dobrý deň, pán Cimerman,

Chcel by som Vám ešte raz poďakovať za cenné materiály, ktoré ste mi poslali. Pozrel som si Vašu webovú stránku Malachovo a tiež jej profil na Facebooku, som ňou fascinovaný ! Presne toto by som chcel urobiť o histórii Podkoníc. Sú tam fotografie, história obce, správy v novinách - proste všetko, čo si tam predstavujem. Najviac ma zaujali články o genealógii obce a staré fotografie.

 

Tomáš, klobúk dolu, parádne, úžasné, čo robíš
 
 

Dobrý deň do Malachova,

Dnes mám určite dobrý deň, natrafiť na takúto stránku bolo pre mňa neskutočným povzbudením. 

Určite si zaslúžite nejaké vyznamenanie.  Keď nie iné tak virtuálne. 
 
 
Ahoj Tomáš, máš u mňa plnú podporu na rozvoji projektu Malachovo.Som rád, že vznikla taká myšlienka a zrealizovala sa. Velka poklona Ti patri odomna za to,co vsetko robis pre moj krasny rodny kraj Malachovo